Ze Šibřinek,CZ

Novinky

29.1.2015
Naši odchovanci z vrhu "B a C" :) krásná podívaná...


     
     


21.12.201411.12.2014
Další velká gratulace :)
Tentokrát je určena o rok staršímu vrhu "B". Dnes je to přesně dva roky co jsou na světě... Tak všechno nejlepší :)))


15.11.2014
Velká gratulace kočičákům z vrhu "C"!!!
Celý týden myslím na to, že náš céčkový vrh oslaví v sobotu první narozeniny. A když ten den dnes nastal, málem bych na ty naše chlupáče zapomněla... Dnes je to přesně jeden rok, co se naší Nesince narodila koťátka z vrhu "C". Tak Vám všem pěti přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka a spokojenosti :). Camélko, Calvinku, Casperku, Colombíku a Carlosku nezlobte své páníčky :).


20.10.2014
Camelie z vrhu "C"
Ve vrhu "C" jsme měli čtyři kocourky a jednu kočičku... Fotky Calvina, Carlose, Caspera a Colomba jsou v příspěvku níže, koukněte jaká je z Camelie krásná kočička :).13.9.2014
Ani se mi nechce věřit, že jsem naposledy přidávala fotky v březnu...
Tak tady jsou krásné letní fotky našich odchovanců z vrhu "B" a "C" :). Ty kocouři, ty si umějí užívat pohodu na zádech. Naší Nesinku jsem na zádech ještě neviděla ležet, tak nevím kde to okoukali, asi od našeho Sherdy, ten na zádech proleží většinu času :)
17.3.2014
Našim odchovaným koťátkům z vrhu "C" byly čtyři měsíce :)
Děkujeme všem majitelům za krásné fotky, víme, že focení kočičáků není žádná legrace... A dokonce se nám sešly fotky celého vrhu, tak posuďte, jak krásně rostou.


25.2.2014
Calvin a Camelie také posílají pozdravy ze svých nových domovů...
Calvin už se kamarádí se svým starším kočičím kámošem Cidem a jeho panička píše "Cid ho olizuje, Calvin ho provokuje, nahání, vybízí ke hře a největší Calvinova hračka je Cidův ocas :)".
A Camilky panička nám napsala "všechno je v pořádku, hezky papá, zvyšuje se jí apetit a její náplň dne je si samozřejmě hrání, pak se najíst, chvilku schrupnout a zase hraní :))). Jo a skoro bych zapomněla! Moc ráda sleduje televizi!!! :D Nejvíc ji baví hokej, nespustí puk z očí :)"
A shodou okolností mi o sledování hokeje psali i ostatní majetelé našich "C" koťat, jsou to sportovně založená koťátka a hokejisté k tomu :).19.2.2014
Koťátka se zabydlují ve svých nových domovech a posílají nám fotky :)

16.2.2014
Koťátka tento víkend opuslila své rodné hnízdo :)
15. listopadu 2013 se narodilo pět malinkatých pruhovaných uzlíčků a týden po týdnu se učila všechno potřebné co každá správná kočka musí umět. Pro nás to jsou vždy tři měsíce koťátkovských radostí i povinností a tento víkend pro nás koťátkovský maraton s vrhem "C" dorazil do zdárného cíle. Novým majitelům, kteří se už svých nových kočičích členů nemohli dočkat, jsme předali krásná vymazlená koťátka, která jim určitě budou dělat jen a jen radost :).
Možná se to někomu může zdát jako smutné loučení s kočičím komandem, ale pro nás je to neuvěřitelný pocit radosti a štěstí, když si nadšení a natěšení majitelé odnášejí s hrdostí naše kočičí odchovance. Ve třech vrzích jsme vychovali třináct krásných koťátek a pokud bude vše v pořádku tak jich snad ještě pár odchováme :).
Děkujeme všem, kteří se o naše koťátka krasně starají a jsme moc rádi, že se nám podařilo i pro koťátka z vrhu "C" najít milující rodiny :)

A jestě jedna společná fotka vrhu "C"... od shora Colombo, Calvin, Casper, Camelie, Carlos3.2.2014
Odpolední svačinka...
Vrnící a mlaskající hromada koťátek s trpělivou maminkou Nesinkou :).27.1.2014
Koťátka se prohánějí po celém bytě...
Je znát, že v letošním vrhu jsou čtyři kocourci a jedna kočička. Kocourci se pořád mezi sebou perou a nacvičují boj :), Camelie je něžnější stvoření, které to s bráškama nemá vůbec jednoduché. Camelie je správně zvědavá slečna, jakmile začnu cokoliv dělat hned je u mě a pomáhá mi :). Největší lump se nám zatím zdá Casper, tomu z očí kouká lumpárna a to je dobře jelikož bude bydlet s pejskem, kterého si bude muset vychovat k obrazu svému :))). Calvin a Carlos to jsou zase mamánci, kteří se rádi přitulí k mamince Nesince. No a Colombo to je pohodář, toho jen tak něco nerozhází, rád si zdřímne, ale nepohrdne ani nějakou tou klučičí lumpárnou.
A kam se nám letos koťátka rozjedou? Casper a Carlos zůstávají pár ulic od nás :), ty mohou jít do nových domovů pěšky.... Camelie bude bydlet také v Praze, Calvin kousek od Prahy v Hostivicích a Colombo pojede letos nejdál a to do Pardubic :).


17.1.2014
Koťátkům z vrhu "C" je dnes 9 týdnů
Co je nového? Mají za sebou první očkování, všechna koťátka už mají své budoucí rodiny, rostou jako z vody... :) a pořádají běžecké závody skoro po celém domě. Zajímavé je, že mají od maminky Nesinky povoleno pohybovat se pouze v 1. patře domu, po schodech dolu do přízemí mají zatím asi zákaz vstupu. A respektují to úžasně, děti by se od nich mohly učit :). Nesinka je má bezvadně ošéfované, jakmile některé kotě začne zlobit, hned dostane co proto.
Také koťata dostala svá druhá jména, aby byla do života vybavena jak se sluší a patří :). Camelie Clara - španělsky jasná, čistá, Calvin Carino - italsky hezký, laskavý, Colombo Caro - španělsky milující, drahý, milovaný, Carlos Cupido - španělsky amorek, bůžek a Casper Carus - latinsky drahocený.


8.1.2014
Artík nechtěl zůstat pozadu a tak poslal ještě pár povedených fotek :)7.1.2014
Krásné fotky nám poslala i Amynky rodina
Amynka je naše první odchovaná slečna z prvního vrhu a je to opravdu fešanda :)
2.1.2014
Přišly nám krásné pozdravy od našich odchovanců z vrhu "A" a "B"
Je to radost se na všechna naše "koťátka" podívat s odstupem času :). Mají se u Vás opravdu báječně... děkujeme :)
31.12.2013
Je poslední den v roce 2013
Přidali jsme nové fotky našeho CÉČKOVÉHO vrhu, koťátkům bylo 6 týdnů a začínají pěkně lumpačít. Jedí maso a píjí vodu a tak si může maminka Nesinka trochu oddechnout. Tři koťátka už mají nové rodiny, které se už těší až si je budou odvážet domů :). A dva kluci Carlos a Colombo stále hledají nové milující rodinky. Batůžky si začnou balit v polovině února, takže jsme přibližně v polovině našeho koťěcího času, který si patřičně užíváme :).


22.12.201315.12.2013
Koťátkům z vrhu "C" je dnes přesně jeden měsíc
Krásně nám rostou váží kolem 450g a začali pěkně běhat a lumpačit. Také už měli návštěvu, přišli se podívat na Caspera a Calvina a budou se mít oba báječně :).
Ale pořád to jsou ještě kočičí batolátka, pijí jenom mléko od maminky a kočkolit zatím jen ochutnávají.... No mají se ještě co učit :).


10.12.2013
Velká gratulace vrhu "B" k zítřejším narozeninám Smile
Zítra je to přesně rok co se narodili, Beatka, Bianka, Bonnie, Bonifác a Barnabáš.... Teď jsou z nich kočičí puberťáci a dělají Vám určitě VELIKOU RADOST. Tak jim od nás potřepte tlapkou, buďte na ně móóóc hodní a trochu jim zítra přilepšete :). Posíláme kočičákům velkou Kiss.


6.12.2013
Týden utekl jako voda a máme nové fotky vrhu "C"
Trošku nám nevyšlo světlo při focení a koťátka nám jdou tak trochu do zlata, ale příště se určitě polepšíme !!! Koťátka máme zaručeně sříbrno černé :).
A kdyby Vás zajímalo jak asi budou koťátka vypadat v dospělosti, koukněte na fotky předešlých vrhů buď tady v sekci novinek a nebo v odchovech...

Camelie a Colombo
jsou nejtmavší z vrhu, ty budou přibližně vybarvení jako Artush, Bonnie a Bonifác. Calvin a Carlos mají světlejší hlavy, ty budou asi jako naše Nesinka, Amy.
A Casper ten není ani světlý ani tmavý, ten bude jako Barnabáš nebo Beatka.

Na fotce zleva: Camelie, Calvin, Colombo, Carlos, Casper30.11.2013
Přidány nové fotky koťátek
I tento týden se nám podařilo naše proužkované komando nafotit, ale je to pěkná dřina :). Při jednom focení uděláme třeba i 160 fotek a výsledkem jsou koťátka ze zadu, z hlavičkou zabořenou v dece, rozmazaná, protože se neuvěřitelně hemží... A zajímavé je, že koťě které už máme docela dobře vyfocené, se rozhodne pózovat a to které při focení piští a leze jako žížala (např. Camelie) ne a ne vyfotit. Na pomoc přichází i Nesinka, no prostě je to radost !!!23.11.2013
Koťátkům byl týden :)
Krásně nám rostou, váží od 170g do 225g a mají přibližně jednou tolik než když se narodila. Schválně jestli uhodnete, kdo je největší "buřťák".... je to Carlos a z fotek je to určitě vidět :))). Zatím se jim očíčka ještě nerozlepují, na to je pár dní ještě čas, ale na příštích fotkách už budou určitě koukat :).
Nesinka spokojeně vrní a koťátka také spustila svá vrnítka :), zatím vrní potichoučku, zato když mají hlad tak pěkně pískají...


16.11.2013
Koukněte na první fotky koťátek :)
Máme jednu slečnu a čtyři kluky, už mají i svá jména Camelie, Calvin, Colombo, Carlos a Casper. Opět se povedla, mají krásnou kontrastní kresbu po rodičích, jsou prostě úžasná :)))


15.11.2013
Koťátka jsou na světě !!! A je jich pět :)
Zítra se těšte na první fotky našich koťátek.
 
6.11.2013
Narození koťat z vrhu "C" se nám blíží !!!!
Naše Nesinka už se pěkně zakulatila, bříško má na první pohled plné koťat a termín porodu se blíží.... Během příštího týdne by měla na svět přivést třetí vrh koťátek, už se moc těšíme :)
Jakmile budou na světě, dám Vám vědět !!! :)


17.9.2013
Léto nám pomalu, ale jistě skončilo a před námi je doufejme slibované babí léto...
Letošní léto bylo u nás ve znamení velkého lovu myší, velkého lovce našeho Sherdy. Na zahradě, na jednom místě, chytil během několika týdnů celkem čtyři myši. Jsou to první čtyři myší úlovky za Sherdovu loveckou kariéru a všechny během jednoho léta :))).

Nesinka léto prolenošila a nabírala sílu na letošní vrh koťátek, který očekáváme (pokud bude vše v pořádku) v druhé polovině listopadu. Koťátka budou mít jména od písmene "C". Tatínek koťat je stejný jako u vrhu "B", je to velký fešák a ohromný kliďas a mazel.

A tady jsou letní pozdravy od loňských koťat z vrhu "B" Bonnie a Bianky. Jsou to krásné kočičí slečny...
12.6.2013
Fotky našich odchovanců z vrhu "B"
Neuvěřitelně to letí, našim koťátkům už bylo půl roku, rostou z nich nádherné kočky a kocouři a jejich majitelé se do nich opravdu "zbláznili" :) a tak to má být....13.4.2013
Podívejte se jak rostou... a samozřejmě do krásy :)

10.4.2013
Velká gratulace :)
Dnes jsou tomu přesně dva roky, co se naší Nesince narodila první koťátka... Přejeme Amynce, Artíkovi a Bertíkovi všechno nejlepší k druhým narozeninám Smile.


17.3.2013
Koťátka z vrhu "B" posílají pozdravy ze svých domovů :)
A krásně rostou...

10.3.2013
Koťátka z vrhu "B" jsou všechna ve svých nových domovech :)
Všechna naše koťátka opustila v průběhu posledních pár dní rodné hnízdo a zabydlují se u svých nových rodin.
Jako první odjel ve čtvrtek večer kocourek Bonifác, toho to dost překvapilo a skoro celý následující den nejedl a nespal. Už si zvyknul, šmejdí po celém bytě, hraje si a i se přijde pomazlit se svou velkou i malou paničkou :).
Jako druhá odjela v pátek odpoledne Bianka, ta má jako jediná v novém domově kočičí kámošku. Holky se zatím neskamarádily, ale podle informací, které máme, si z toho Bianka nic moc nedělá, hraje si, baští a oťukává si svou novou rodinku. Holky se určitě za pár dní dají dohromady a budou z nich nerozlučné kámošky, držíme palce :).
Barnabáš odjížděl jako třetí, ten měl před sebou pěkně dlouhou cestu do Olomouce. V autě trošku křičel, porval se z přepravkou a pak vyčerpaný usnul. Doma se zaběhl bez problémů, kouká na telku, pracuje na počítači, schodil pár květináčů, lítá po celém bytě jako drak, ale jinak seká dobrotu a je to velký mazel.
V sobotu po obědě odjela Beatka a my jsme najednou měli doma "málo" koček :). Beatka bydlí v Třebíčí, cestu zvládla dobře, vše doma prozkoumala a pak našla ten nejlepší pelíšek v posteli, kde usnula. Krásně se zabydlela, baští, hraje si, škrábe na škrabadle a pomáhá s prací na počítači :).
A jako poslední odjížděla hned za Beatkou naše Bonnie. Ta nastoupila do přepravky jakmile se otevřela a byla připravená na odjezd. Zato v autě byla v náručí své paničky a sledovala vše v okolí. Doma byla "jako doma" najedla se, pohrála si, je to prostě šikovná kočička.

Jsme rádi, že jsme mohli letos udělat radost pěti rodinám, které si z naší chovatelské stanice odvezli malé pruhované lumpíky :).Tříměsíční koťěcí maraton je pro nás vždy velice náročný, ale krásný čas, na který rádi vzpomínáme. Tak uvidíme jestli si to letošní podzim zopakujeme s vrhem "C".

Naši kočičí dospěláci se zajíždí do starých kolejí. Sherda má z Nesinky stále respekt, po tom co se do něho pustila, ještě když měla doma koťata. Ale jelikož Nesinka mrouská, tak za Sherdou dolézá, jako by se nic nestalo a Sherda jí snad začne zase postupně důvěřovat. Přeci jen výprask, který od ní dostal, nejde jen tak zapomenout...


6.3.2013
Nové fotky koťátek ve 12ti týdnech
Přidala jsem asi už poslední fotky vrhu "B" ve 12ti týdnech věku. Je to už pěkná kočičí tlupa, která vymýšlí jednu lumpárnu za druhou :). Tento víkend se nám rozprchnou no svých nových domovů...


20.2.2013
Beatka bude mít novou rodinu!!!
Beatka ještě neopustila rodné hnízdo a již změnila budoucí rodinu... Původní Beatky rodinka z Prahy si jí bohužel nemůže vzít, kvůli alergii na kočky, která se jim včas podařila odhalit :(. Je nám to moc líto, moc se na ní těšili...
Ale na druhou stranu je to štěstí pro novou rodinu z Třebíče, ke které se bude Beatka brzy stěhovat :). Její nová rodinka se na naší Beatku moc teší :).

Přála bych Vám vidět, v jakém obležení píši tyto aktuality... Jedno kotě na klíně, druhé na zádech, třetí mi leze po nohách a dvě sedí před monitorem a střídavě honí kurzor po obrazovce a šlapou mi po klávesnici, na všechno dohlíží Nesinka, která leží na tiskárně :).... Taková velká kočičí spolupráce.


13.2.2013
Přidány nové fotky naší kočičí bandy v 9ti týdnech!!!


31.1.2013
Vrh "B" má kompletní jména
Jak už to v tom urozeném kočičím světě bývá, koťátka dostala druhá jména, která se k nim prostě hodí :).
A tady je malé vysvětlení "pojmů" :)). Bonifác Brennus - znamená latinsky vůdce, Barnabáš Bacatus - latinsky ozdobený perlami, Bonnie Beate - latinsky šťastná, blažená, Bianka Belleza - španělsky krasavice a nakonec malá změna u Beatky, která se bude jmenovat Bella Geisha, což znamená krásná Geisha :). Tak snad se koťátkům druhá jména líbí....


24.1.2013
Pokoušíme se naší 6ti týdenní kočičí bandu vyfotit společně v akci :)
A tady je výsledek... Některá koťátka jsou při focení pořád na odchodu...

Koťátka už všichni baští tvaroh i masíčko, ale stále to zapíjí mlíčkem od maminky. V pondělí tu měla návštěvu Bonnie, bude bydlet také v Praze u páru mladých lidí, kteří se už připravují na příchod malé kočičí slečny do rodiny. Barnabáše čeká návštěva z Olomouce v sobotu :).


14.1.2013
Koťátka krásně rostou...
Koťátkům bude pět týdnů, začínají pěkně lumpačit, už se také učí na kočkolit a maminka Nesinka je učí dobrým mravům :). Začínají se nám tu vytvářet kočičí party, nejzvědavější dvojice je Bianka s Beatkou, ty jsou všude první. Barnabáš, Bonifác a Bonnie to jsou velcí pohodáři, ty čekají co vymyslí Bianka s Beatkou a pak se k lumpárnám přidají. Zatím se nám nepodařilo koťátka naučit lízat tvaroh, ani masíčko ještě nebaští. Vyjímkou je kocourek Bonifác, který tvaroh nejí, ale na kotěcí konzervě si už statečně pochutnává jako jediný. Nesinka všechny své děti pečlivě sleduje a jakmile některé koťě začne vyvádět něco nepatřičného, hned za ním utíká a začíná kočičí výchovná lekce.
Kočička Bianka tu měla v sobotu návštěvu, přijeli se na ní podívat z Liberce a myslím si, že se líbila :). Bude bydlet s párem mladých lidí a kočíčí slečnou...
 
9.1.2013
Koťátka z vrhu "B" měla první návštěvy...
Dnes se přijeli podívat na své nové mazlíčky dvě rodinky. Budoucí majitelé přijeli za Beatkou a Bonifácem, shodou okolností jsou obě nové rodiny z Prahy a mají malé holčičky. Beatka i Bonifác zůstávají v rodném městě a jejich budoucí malé i velké majitelky se již nemohou dočkat až je budou mít doma :).  

4.1.2013
Novoroční pozdrav od Artíka, kocourka z našeho prvního vrhu, dorazil až z Olomouce :), děkujeme...
"Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v novém roce 2013 a velká gratulace ke koťátkům přeje Arťa s rodinou."28.12.2012
Přídány nové fotky koťátek!!!22.12.2012


16.12.2012
Vrh "B"
Dva kocourci a tři kočičky z našeho druhého vrhu, už mají svá jména. Bonifác, Barnabáš, Beata, Bonnie a Bianka, to jsou naši mramoráčci. Koukněte, jací to jsou krasavci :). Více fotek je v sekci u koťátek....12.12.2012
"Vrh B" je na světě!!!
Včera se naší Nesince narodilo pět krásných mramorovaných koťátek.
Fotky a podrobnější informace očekávejte za pár dní.

 
30.10.2012
Tak a je to tady !!!!!
Naše Nesinka je konečně březí. V první polovině prosince 2012 čekáme koťátka "vrh B".
Už jsme si říkali, že se jí do toho letos vůbec nechce, když vidí, co je práce s naším "mládětem" a nakonec si to přeci jen rozmyslela :). Takže dobrá zpráva pro všechny z Vás, kteří mi už nedočkavě píší, kdy budeme mít koťátka... Koukněte do sekce "koťata" kde je vidět velký fešák táta kocour...


9.7.2012
Léto je v plném proudu..
Řada z Vás mi píše, kdy už konečně budeme mít koťátka. Naše plány na jaro jsou pryč, Nesinka si do toho nenechá mluvit a začala nám mrouskat o něco později. Máme za sebou první návštěvu u kocoura, ale jelikož je to holka slušně vychovaná :), tak se krytí na poprvé bohužel nezdařilo.Je to stejné jako vloni, to jsme kocoura také museli navštívit dvakrát. Tak snad brzy pojedeme na krytí znovu.
Nesinka je totiž pěkná potvůrka, doma mrouská jako o závod, prospěvuje tak hlasitě, že je to slyšet až ven. Zrovna jsem si tuhle říkala, že na nás někdo určitě zavolá Kubišovou :))). Sherdu pronásleduje a pořád se mu nabízí... Jakmile jí odvezeme na krytí, ihned přestane a mrouskání je pryč. A jelikož se kočka nechává u kocoura několik dní, tak po pár dnech jí vezeme domu s tím, že kocoura nechce. Doma začíná opět prospěvovat a pronásledovat chudáka Sherdu. Není to vůbec jednoduché :).
V posledních dnech je venku takové teplo, že ani Sherda nechce chodit ven a to je už co říci. Nedávno mne rozesmál manžel, když o našem XXL Sherdovi prohlásil, že je plnoštíhlý. To jsem opravdu při hodnocení "kočičí postavy" ještě neslyšela :).

A nakonec ještě jedna fotka "kočky na pastvě"....10.4.2012
Velká gratulace Smile
Dnes je to přesně jeden rok, co se naší Nesince narodila první koťátka od písmene "A". Přejeme Albertovi alias Bertíkovi, Artíkovi a Amynce všechno nejlepší k dnešním prvním narozeninám, hlavně hodně zdravíčka, hodné lidičky, plné mističky dobrot a hlavně pohodový kočičí život...
Našim oslavencům posíláme plno  Kiss na čelíčko.


28.3.2012
Síla jarního vzduchu...
Konečně přišlo jaro a naši kočičáci to náležitě oceňují. Sherda vyžaduje čím dál tím více vycházek po zahradě a slunění se na lavičce. Užívá si jarního sluníčka naplno, obchází místa, kde si minulý rok myslel, že by mohla být nějaká myška a trpělivě vyčkává, co kdyby se náhodou objevila... A mohl ulovit svou první myš v životě :). Ale nemyslete si, že Sherda není lovec, ptáků už chytil několik, naštěstí jsem byla vždy nablízku a ptáčka jarabáčka zachránila ze spárů našeho krvelačného kocoura.
Nesinka, to je dámička, ta by hrozně ráda byla venku na zahradě se Sherdou, ale strach je silnější. Rychle se venku podívá co je nového, dlouho se tam nezdržuje a rychle spěchá do bezpečí domova. Ono u okna pootevřeného na větračku se dá také dost dobře všechno pozorovat. A přeci jen je to bezpečnější, čerstvý vzduch je tam také a sluníčka taky dostatek.

Teď už jen čekáme na Nesinky pořádné jarní toužení a vydáme se za kocourem. A pak za dva měsíce budeme mít koťátka :).


28.2.2012
Velké seznamování...
Na začátku února se naše rodina rozrostla o jednu malou slečnu. Všichni jsme byli zvědaví, jak budou naši kočičáci na nový přírůstek reagovat. Po příchodu z porodnice jsme naší malou princeznu ukázali kočičímu osazenstvu, aby se seznámili. Sherda ani Nesinka se nepřiblížili moc blízko, přeci jen to bylo něco podezřelého, malého a ještě k tomu to vydávalo podezřelé zvuky.
Sherda malou přijal hned, je to zkušený kocour, toho jen tak něco nerozhází. Vše pro jistotu sledoval z povzdálí. Zato Nesinka se naježila jako dikobraz a utekla raději pryč. Po pár dnech společného soužití si oba zvykli na naší malou princeznu a panuje u nás klidné soužití.
A asi nikoho nepřekvapí, že známý milovník vody Sherda nepropásne žádné koupání malé slečny a se zájmem vše sleduje :)  
 
6.1.2012
Hezký nový rok!
Tak a máme po vánocích, svátky utekly jako voda, dnes je svátek Tří králů a tak bude většina z nás odzdobovat stromeček a uklízet vánoční dekorace. Našim kočičákům končí období lezení do vánočního stromku, kousání větví i schazování ozdob, jelikož to jsou moc zajímavé věci na hraní. A nám končí čas vět typu: "Sherdo nelez do toho stromku vždyť ho porazíš, Nesinko nech ty ozdoby" atd. :). No a za necelých dvanáct měsíců si to opět zopakujeme. A jelikož brzy čekáme přírůstek i do naší rodinky přidají se k doposud poklidným vánocům i jiné radosti :).

Jinak Sherda pořád škemrá u dveří, že chce jít ven na vycházku a když už konečně venku jsme je překvapený, že je mokro fouká vítr a ta bílá věc co vždycky pokrývá celou zahradu ne a ne letos přijít. Nesince stačí otevřené dveře, přeci si nebude špinit nohy, to dá rozum :).  Nedávno jsem byla se Sherdou venku, bylo pěkně mokro a tak si našlapal tlapky tak, že měl od bahna úplné celé nohy. No nezbylo nic jiného něž, že jsem vzala mokrý hadřík a nohy se mu pokusila otřít. Málo platné, bahna bylo tolik, že jsem natočila trochu vody do malého škopíku a snažila se mu nohy odmočit. To se mu samozřejmě nelíbilo, takže pořád utíkal a já ho zas vracela zpět, stálo nás to oba hodně energie, přeci jen se mi přes rostoucí břiško špatně ohýbá a Sherda využil každé chvíle k tomu, aby mi ze škopíku prchnul... No výsledek byl takový, že celá dlažba v předsíni byla jako když se tam prohnalo stádo divokých prasat. A já jsem si myslela, že mě trefí šlak... to byste museli vidět, jsou to kočičí radosti. A Sherda? Ten byl naštvaný, taková potupa, mokré nohy :).

A tuhle fotku nám poslala Amynka se svou rodinkou s přáním všeho dobrého do nového roku :), děkujeme.23.12.2011


12.12.2011
Velká gratulace Artíkovi
Náš odchovanec Artík se zůčastnil své první Mezinárodní výstavy koček v Olomouci. Soutěžil v kategorii starších koťat ve věku 6-10 měsíců. V sobobotu i v neděli se posuzovatelům moc líbil a získal hodnocení EX 1. Hodnocen byl jako velmi nadějný kocourek s nádhernou kresbou :). Děkujeme za vzornou reprezentaci naší chovatelské stanice a přejeme plno dalších výstavních úspěchů.
A tady je ten fešák...


28.11.2011
Tak a je to...
Na výstavě se Nesinka předvedla v celé parádě. Výsledkem byl druhý certifikát CACIB, takže všechno dopadlo na výbornou. Jediný problém byl ve dvojím posuzování, což bylo pro všechny kočičky dost zdlouhavá záležitost. Nejdříve je posuzovala posuzovatelka žákyně, která ten den skládala zkoušky a poté ještě zkušený posuzovatel holanďan Ad de Bruijn, který sám britské mramorované kočky léta chová. Při prvním posuzování měla ještě Nesinka dobrou náladu, ale jak už to na výstavách bývá, dlouhé čekání na další posudek a spousty koček kolem ní udělaly své. Nesinka začala strašit všechny kolem, naštěstí se jí posuzovatel nebál a dostala od něho výborný posudek, škoda té nálady protože mohla získat i titul BIV, což je nejlepší kočka dané barevné varianty. 

Po příjezdu domů si dlouze stěžovala našemu Sherdovi, který jí soucitně olizoval a opečovával :)


26.11.2011
Držte nám palce!
V neděli 27.11. jedeme s Nesinkou na výstavu do Lysé nad Labem na mezinárodní výstavu koček. Tak snad se naše kočičí dáma bude posuzovateli líbit a přivezeme domů druhý certifikát CACIB. Hlavně aby měla dobrou náladu na výstavu, jelikož když nemá náladu syčí na všechny čtyřnohé i dvounohé co vidí.... A pak nám bude chybět už jen jedna výhra v kategorii šampionů a budeme mít doma "Mezinárodní šampionku" :)


7.11.2011
Pozdravy od Amynky a její rodinky Smile
Z Amynky vyrostla krásná kočičí slečna, je moc hodná, jen se potvůrka nechce moc mazlit, ale to se s věkem určitě změní :). Její panička nám napsala: "Každou noc a pak k ránu nám vleze do postele a strká do mě hlavou a chce drbat a pak většinou na chvíli usne u nohou. Taky  nás budí tím, že nám chytá a kouše nohy pod peřinou. Když necháme otevřeno do pokojíčku, kde máme ještě džungarského křečka Lili, tak jí vydrží pozorovat celou věčnost a uvelebí se na kleci. Jinak vleze kam se dá a několikrát jsme jí nemohli najít. Nakonec je vždy schovaná až nahoře ve skříni."
Všechno máme pěkně zdokumentované na fotkách, tak na ně koukněte!
Děkujeme za krásné fotky i zprávy Amynky rodince. Je to krásný pocit, že jsme pro naše odchovance našli ty SPRÁVNÉ milující rodiny.


4.11.2011
Bertík v akci...
Bertíkova rodinka nám poslala několik fotek k pokochání a zprávy o velké statečnosti kocourka Bertíka. Píší: "Několikrát jsme už byli s Bertíkem na delší dobu u rodičů na Moravě a podmanil si dokonce i 50ti kilového "pejska", který má z Bertíkova syčení a dorážení pořádný respekt. Je sranda je pozorovat, jak se honí a jak před Bertíkem 50ti kilový kolos utíká..."
Koukněte na tu kocouří pohodu, je vidět, že zde panuje plná důvěra mezi paničkou a Bertíkem :)


24.10.2011
Pozdravy od Bertíka a jeho rodinky Smile
Minulý týden nám přišel pozdrav od našeho odchovance Alberta Apolla alis Bertíka z vrhu "A". Jeho kočičí maminka Sabina nám napsala, že Bertík se má čile k světu, že je stále rozverným koťátkem. A hlavně zbožňují se s Marlinkem, kočičím kamarádem. To se můžete přesvědčit i na videu, které si stáhnete ZDE. Jinak prý Bertíkovy moc chutná a jako každěmu pořádnému britskému kocourovi se mu začal dělat na bříšku vak :). Bertík se opravdu krásně vybarvil, má výbornou kontrastní kresbu a do pořádných kocouřích rozměrů ještě chvilku poroste.

Děkujeme za milé zprávy i kouzelné video Smile


13.10.2011
Jak si Sherda hlídá zahradu a hlavně Nesinku
Sherda je kocour hlídací a tak má rád všechno pěkně pod kontrolou. To není úplně tak jednoduché vzhledem k tomu, že je kocourem domácím a na zahradu chodí jen na vycházky pod dozorem. Náš Sherda spoustu času tráví na okně, z kterého sleduje dění na naší zahradě. Je tam tak často, že i kolem jdoucí ho dobře znají a pokud tam právě není k vidění, tak se děti často rodičů ptají, kde je ten Garfield :). A jelikož Sherda chodí velmi rád na zahradu, tak pokud nám to počasí dovolí, chodíme se "venčit" každý den, často i několikrát. Zato Nesinka, ta se radši drží v blízkosti domovních dveří, přeci jen je to pro ni jistota bezpečného úniku. A pokud se vydá o trošku dál, tak jí většinou Sherda nahání zpátky, aby se jí něco nestalo.
Nejlepší je, když Sherda z okna zpozoruje něco divného na zahradě. To hned začne běhat od okna ke dveřím a naznačuje, že nutně musí ven. Nesinku přitom nechce pustit ani ke dveřím ani na okno, asi aby jí ten vetřelec neviděl. Je to přeci jen jeho zlatá kočička...
V poslední době měl Sherda při venčení "štěstí" na kočičí vetřelce na JEHO zahradě. Před časem pořádně vystrašil a zahnal zrzavého kocoura, ten se chudák Sherdy opravdu lekl, protože Sherda se naježil do ukrutných rozměrů a chudák kocour byl asi tak poloviční. To byl první úspěšný zásah našeho Sherdy při hlídání zahrady. Druhý zásah proběhl začátkem tohoto týdne, kdy se jen tak procházel po zahradě a najednou zahlídnul mourovatou kočku. Sherda se opět naježil a začal jí honit. Kočka jen tak tak našla mezeru v plotě a byla pryč. Sherda si spokojeně sednul na lavičku, která je asi tak metr od plotu se sousedy, kteří mají vlčáka. Ten jakmile vidí Sherdu začne štěkat a prostrkovat hlavu skrz plot. Sherda si z něho vůbec nic nedělá a dál leží nebo sedí na lavičce a asi si myslí "jen si štěkej chytráku, stejně sem nemůžeš". Takže většinou se toho štěkání leknu víc já, než náš hlídací kocour :).


14.9.2011
To je panečku televize !!!
Naši kočičáci mají zbrusu novou zábavu, která se jen tak neokouká. Pořídili jsme si nové akvarium a je to pěkná pokoukaná jak pro nás lidi, tak pro naše čtyřnohé členy rodiny. A jelikož jsme akvarium vždy plánovali, vybudovali jsme pro něj speciální výklenek ve zdi, takže je průhledové ze dvou stran. O to větší zábava je pozorovat Sherdu, který při sledování rybiček běhá z jedné strany na druhou. Jedna strana je pro pohodlné sledování přímo z opěradla sedací soupravy, druhá je pro kočičáky o něco horší, nemají si na co sednout a tak Sherda stojí na zadních nohách a "nadává", že nemá pořádný výhled. No a Nesinka, to je akvárkový maniak. Skoro celý den sedí u akvaria a sleduje rybičky. Ty chytá přes sklo tlapkama, no prostě je to velká dřina a starost.
A ještě jedna zajímavost :). Rybičky mají automatické krmítko, které krmí každých 12 hodin. Vydává při tom takový zvláštní zvuk. A naši kočičáci si to nenechají ujít, krmení rybiček, to je teprve pořádný rozruch v akvariu. Takže jakmile slyší krmítko, běží k akvariu na super zábavnou sledovačku :))).
Milí kočičí nadšenci, pořiďte své kočičce pořádnou akvárkovou televizi a uvidíte nadšení pro pozorování a lov :)


22.8.2011
Tak a je po dovolené...
Pomalu končí čas dovolených a prázdnin, chodí nám pohledy a pozdravy z nejrůznějších koutů světa. Naše koťátka jsou všechna ve svých nových domovech a podle zpráv od jejich páníčků se jim daří výborně.
Bertík se skamarádil se svým kočičím kamarádem Marlinkem a své lidi si omotal kolem tlapky. Artík na kočičí kámošku Lindu pár dní syčel a prskal kudy chodil, ale po pár dnech soužití zjistil, že Linda není nepřítel a už se jejich vztahy urovnaly. Provokují jeden druhého a vymýšlí spolu lumpárny.
No a Amynka, to je kočička s dobrým vychováním, která dělá své nové rodince jen a jen radost. Krásně se zabydlela a pomalu z ní roste kočičí dáma :))).

Nesinka se Sherdou si konečně užívají pohody domova bez starostí s hlídáním koťátek, i pro ně to bylo náročné období, ale zvládli ho oba na jedničku. Nesinka je starostlivá maminka a Sherda fungoval jako strejda na plný úvazek. Tak alespoň oba vědí co je čeká za práci s dalším vrhem "B", který plánujeme na jaro 2012. Vychovat malé nezbedníky není žádná legrace, po skoro čtyřech měsících starostí a starání se, si oba zaslouží pořádný odpočinek.


 


18.7.2011
Bertík se nám odstěhoval ke své nové rodince...
V úterý to bude již týden co se nám náš největší mazlík a neposeda Bertík odstěhoval do svého nového domova. Všichni se na něho moc těšili, dokonce i kočičí kamarád Marlinkem. Ten Bertíka hned po příjezdu vítal a byl prý skutečně vděčný, že má konečně kočičího parťáka na hraní.
A u nás doma je to opravdu znát, že máme o jedno koťátko méně. Bertík byl největší organizátor všech akcí a lumpáren. Tak teď si musí Artík s Amynkou zábavu obstarat  bez bráchy, který tropí neplechy už v novém domově s Marlinkem :).
A jakmile se vrátí z dovolené rodinka od Artíka i Amynky poputují i oni k novým rodinám. To si konečně strejda Sherda oddychne a odpočine, takový koťátkovský maraton to je pěkně těžká práce i pro kočičího strejdu :).


7.7.2011
Máme spoustu nových aktuálních fotek z jedenáctého a dvanáctého týdne našich kočičátek, koukněte do sekce koťátka Laughing


21.6.2011
Koťátka lítají po celém domě Laughing
Dřív nebo později to přijím muselo, koťátka začala přeskakovat krabici, kterou jsme měli zatarasené dveře u kočičího pokoje a začala objevovat zákoutí celého domu. Do minulého týdne to bylo pohodlné jak pro nás, tak i pro Nesinku, že koťátka byla v jedné místnosti, nerozbíhala se a necestovala všude možně. Nesinka je měla pořád pod kontrolou a v bezpečí, sama mohla kdykoli z pokoje ven, jelikož asi tak metr vysoká krabice se dala lehce přeskočit. No a právě minulý týden se to stalo, Artík jako první průzkumník krabici překonal a vydal se na velký průzkum. Netrvalo to dlouho a Bertík to od bráchy okoukal a kluci se vydávali na pátrací akce... Amynka nemohla zůstat v pokojíku sama a tak krabice na dobro zmizela. Koťátkům se takový velký výběh náramně líbí, je pořád co objevovat a prozkoumávat a ty honičky to je věc :). Akorát Nesince a Sherdovi přibyla starost s hlídáním kočičího komanda. Nesinka je chce mít pořád všechny na dohled a tak je neustále drží pohromadě ať už v koupelně, ložnici, obýváku nebo pokoji. A pokud se jí nedaří lumpíky udržet pohromadě, nastupuje strejda Sherda a pomáhá s hlídáním. Jsou to velké kočičí starosti a radosti...


14.6.2011
Škrabadlový maraton
Koťátka nám rostou jako z vody, za pár týdnů už půjdou ke svým novým rodinkám. Všichni se na ně moc těší, na Artíka v Olomouci, na Bertíka v Praze a na Amynku v Teplicích...
A jelikož potřebují čím dál tím více pohybu, aby trénovali skákání, lezení a škrábání, dostali velké škrabadlo. Tu radost si neumíte ani představit :), je to prostě velká zábava a legrace jak pro ně, tak pro nás, kteří je při tom lumpačení pozorujeme.
A další velkou novinkou jsou lítací dvířka u kočičího záchůdku. Jeden sedí uvnitř, druhý venku a strkají na sebe tlapky, hlavičky ocásky...a úkolem toho druhého je všechno co se hýbe chytit :)

Naše velká koťátka... úplně nejvýš je Artík, o patro níž Bertík a úplně dole Amynka.


31.5.2011

Přidány nové fotky do sekce ke koťátkům.... Smile


25.5.2011
A tak to jde pořád dokola...
Je jim šest týdnů a pokroky dělají každým dnem. Už všichni krásně baští tvaroh a pribináčka, Bertík okusil i masíčko. Ale ze všeho nejlépe, jim jde lumpačení. Občas se na ně zajde podívat strejda Sherda, kotáťka z něho mají respekt a tak hned všichni zkamení. Začnou dělat kočičáky a jsou naježení jako malí ježci. A když Sherda zjistí, že je vše jak má být odchází a koťátka mají pocit, že velkého kocoura společně zastrašila :)
No a takhle to jde pořád dokola... papání....lumpačení....spinkaní....


17.5.2011

Dobrá odpolední svačinka
Naše kočičí zlatíčka už opustila svou rodnou krabici a vydávají se na průzkum celého pokoje. Občas je při průzkumech přepadne tak veliká únava, že usnou na nejrůznějších místech a Nesinka pak netrpělivě chodí po pokoji a spící koťátka volá a hledá kam se jí schovala. Na téhle fotce jsou u maminky Nesinky na odpolední svačince.

Jinak co je u nás ještě nového? Koťátka už zvládají s přehledem čůrání do kočkolitu. Amynka s Bertíkem papají Lipánka, Artík největší ze všech zatím nepapá, vystačí si s Nesinky mlíčkem. Nezapře v sobě známou vlastnost britských koček, které nemají rády velké změny :)...


9.5.2011
Koťátkům jsou 4 týdny
V neděli to byly přesně čtyři týdny co přišla na svět a už jsou z nich pěkně čiperná koťátka. Je to takové proužkaté komando. Včera jsme chtěli udělat pár fotek a jelikož Nesinka měla jiné plány, tak nám to trošku zkomplikovala. Při nedělním focení je pořadí koťátek následující, Alberto, Artush a poslední jde na řadu Amy. Je to z čistě praktických důvodů, aby jsme koťátka na fotkách, kterých během chvilky uděláme opravdu hodně, ale málo z nich se povede, dobře rozeznala.
Takže, začali jsme Albertem, než jsem si připravila foťák, přišel se na něj podívat Sherda, stoupl si před Bertíka a já měla v hledáčku jen záda našeho Sherdy. Odlákala jsem ho a konečně mohlo začít focení... No jo, ale v tu chvíli přispěchala na pomoc maminka Nesinka a jako by chtěla říct "co tu s tím koťátkem provádíte". Odvedla si ho asi tak metr od škkrabadla, kde jsem právě fotila a než jsem se stačila natáhnout pro Bertíka, abych ho vrátila zpátky, tak Nesinka Bertíka popadla a už ho nesla zpátky do pelíšku.
Takže o focení Artíka a Amy jsem se radši nepokošela. Ale přeci jen máme krásnou fotku rozespalého proužkovaného komanda ze včerejšího odpoledne.
Do sekce koťátka přidám další fotky co nevidět, focení je čím dál tím složitější :) 

 1.5.2011

Odpolední krabicové lumpačení
S koťátky už začíná být opravdu legrace, dnes jsou jim tři týdny a začínají pěkně lumpačit. Sem a tam se některému podaří vylézt z krabice, ale zatím je to velká dřina, přeci jen nožičky jim neběhají jak by měly, nejsou si na nich ještě moc jistí. Ale co jim už všem opravdu jde, je koukání z krabice. Zato vyfotit je při tom, dalo velkou práci, no podívejte se...
30.4.2011

Dnes slaví své 4. narozeniny náš Sherda, přejeme mu všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka a kočičí pohody :). Sherda se narodil na čarodějdice, je to čarodějnický kocour, pozor na něj.
Všechno nejlepší přejeme i třem jeho sourozencům a jeho mamince Haničce, která slaví své narozeniny ve stejný den jako její koťátka z vrhu "S".


22.4.2011

Koťátka nám krásně rostou...
Dnes je to přesně 12 dní co se koťátka narodila a už jsou z nich pěkně kulatá koťátka. Kocourci překonali váhovou hranici 300g a kočička je asi tak 20g za nimi. Přeci jen i kočičí holčičky bývají menší než kočičí kluci.
A ještě jedna novinka, koťátka už vidí :). Kočička Amy viděla úplně jako první a má krásná velká kukadla. Kluci se z otevíráním očíček trochu loudali, ale už sestřičku dohnali.
Momentálně máme dvě koťátka rezervovaná a jedno je stále volné!!! Je to kocourek, kterému vymýšlíme jméno a je to velký pohodář. Nejraději spinká na zádech a když ho vezmeme do ruky, tak se taky nejradši otočí na záda, prostě pohodář.
Kočička Amy bude bydled se svou novou rodinou v Teplicích a kocourek Artush s rodinkou v Olomouci, ten bude mít dokonce kočičí kámošku.

O víkendu budeme fotit, těšte se na nové fotky našich koukajících koťátek...


15.4.2011

Jak se Sherda seznamoval s koťátky...
Všechny nás zajímalo, jak na ně Sherda bude reagovat a tak po probdělé sobotní noci, kdy se koťátka narodila, nastala chvilka seznamování. A jestli si myslíte, že probdělou noc jsme měli jen my a Sherda spal, tak to tak vůbec není. Nesinka měla porodnici nachystanou v ložnici a Sherda tam v tu dobu přístup neměl a tak netrpělivě přešlapoval za dveřmi ložnice a byl celý nesvůj co se za zavřenými dveřmi děje. Ráno jsme ho tam konečně pustily... Nesinka jakmile Sherdu uviděla, vylezla z krabice od koťátek a šla se se Sherdou přivítat jak se sluší a patří. Sherda jí starostlivě očichal a Nesinka na něho mňoukla asi ve smyslu pojď se podívat. A pak oba vykročily ke krabici s koťátky, Nesinka vlezla dovnitř za koťátky a pyšně začala vrnět. Sherda nevěřil vlastním očím, co je to za pištící černo stříbrná klubíčka? Trochu se jich bál, přeci jen nikdy tak malá koťátka neviděl :). Po pár dnech už svou úlohu strejdy bere zodpovědně, chodí se na ně dívat a kontroluje jak rostou. Je to prostě velká kočičí pohoda :)

 


11.4.2011

Máme koťátka!!!
Tak jsme se konečně dočkali, v noci ze soboty na neděli se Nesince narodila tři koťátka. Všechno proběhlo v pořádku, Nesinka je šikovná a zodpovědná maminka. Máme dva kocourky a jednu kočičku :)
Aktuální fotky našich koťátek jsou přidány do sekce "koťata".

A tohle je naše spokojená rodinka...   

 


5.4.2011

Koťátka očekáváme každým dnem!!!
Tak už je to tady, koťátka očekáváme netrpělivě každým dnem. Nesinka je jako koule, pořád jen stojí u ledničky a "bubnuje" na ní tlapkama. A jak to dělá? Sedí a předníma nohama jezdí po lednici jako by jí chtěla zahrabat. Je to chytrá holka, dobře ví, že uvnitř jsou speciální dobrůtky pro kočičky a pro páníčky je to kočičí činnost, která se nedá přehlédnout. Tuhle jsem otevřela ledničku, hledám něco dobrého k snědku a najednou Nesinka sedí na hraně ledničky. Je to neposeda i s takovým velikým bříškem plným koťátek vyskočila přímo do lednice. No, asi jí honila mlsná, stejně jako paničku :). Tak jsem ji opatrně sundala na zem a vysvětlila jí, že do ledničky se neskáče, maj ty kočky ale nápady...To Sherdu by to ani nenapadlo, ten nikam zbytečně neskáče :).

A tady jsou aktuální fotky naší dnešní domácí pohody.

 


23.3.2011

Co si asi ten náš kocour myslí?
Opravdu by mě zajímalo co se momentálně Sherdovi honí hlavou. Naše Nesinka se změnila, dává na sebe velký pozor, zklidnila se, nelumpačí, vyžaduje dostatek dobrého papání a mazlení, přeci jen má plné bříško koťátek. No a přesně tohle chování dělá starosti našemu Sherdovi. Neustále vymýšlí nejrůznější akce jak by tu svou kámošku alespoň trošku rozpohyboval a zapojil do hry. Ale moc se mu to nedaří, Nesinka se nenechá vyprovokovat, je přeci v očekávání :). Těším se na chvilku kdy Sherda uvidí Nesinku s koťátky, to bude výraz a nechápavý pohled ve stylu proboha, kde se to tu vzalo? A myslím si, že si bude v duchu přát, aby se z jeho břicha taky nevyklubalo tolik koťátek... Přeci jen břicho by na to měl :). No jsem na to zvědavá, bude to určitě nezapomenutelná reakce.

 


11.3.2011

Nesinka a sonografické vyšetření...
Tento týden jsem s naší Nesinkou absolvovala sonografické vyšetření. Pan doktor nám potvrdil březost a zjistil přibližný počet koťátek, které má Nesinka v bříšku.
A jak takové vyšetření probíhalo? Pan doktor naší těhulce opatrně oholil část bříška, nanesl speciální gel a vyšetření mohlo začít. Vše probíhalo za asistence mé a příjemné zdravotní sestřičky pana doktora, obě jsme Nesinku držely v klidu v poloze na zádech. Na monitoru se začlo objevovat jedno koťátko vedle druhého a byl to neuvěřitelně zvláštní pocit vidět ty malé tvorečky na vlastní oči. Pan doktor i na chvilku obraz zastavil, vysvětloval a ukazoval vše potřebné. A jelikož je v takovém kočičím bříšku málo místa a koťátka jsou naskládaná různě před sebou a vedle sebe, určil přibližný počet na tři až pět koťátek. A kolik jich tam doopravdy je, bude pro nás všechny překvapení.

A teď pro pobavení... hádejte, na co se mě zeptala moje babička, která netrpělivě čekala na všechny dojmy z vyšetření... No je to pokroková babička, protože jí zajímalo, jestli nám z toho monitoru udělal pan doktor nějakou fotku koťátek :) Musela jsem ji zklamat, o fotku jsem si opravdu neřekla :)

 


7.3.2011

Klid a pohoda...
Přesně tak by se to dalo popsat, vládne u nás klid a pohoda. Je to tady, chvíle na kterou jsme se dlouho tešili a připravovali, Nesinka bude maminkou a je neuvěřitelně pohodová a mazlivá. Všechny její lumpárny a rošťačení se teď odsouvají, protože při čekání na koťátka potřebuje i naše nezbedná Nesinka klid, dostatek spánku a dobrého jídla. Koťátka čekáme v první polovině dubna a moc se na ně těšíme, tatínkem je krásný mramorovaný kocour. Více informací najdete v sekci "Koťata".

 


20.2.2011

"Mít se jako Vaše kočky, to by byla paráda". Tuto větu často slýcháváme od svých kamarádů a známých. Něco na tom bude... Takový běžný kočičí den... Naši kočičáci vztávají okolo šesté hodiny a to je ten pravý čas začít budit paničku, na páníčka nic takového nezkoušejí, nechápu proč :). To se jim většinou povede, mají totiž promyšlenou taktiku, v buzení se střídají a to pravidelně. Nevím, jestli si přede dveřmi ložnice losují, na koho právě vyjde los, nebo mají pevně dané služby. To se mi ještě nepovedlo rozluštit. Následuje snídaně a aktivní část dne sledování ptáčků a samozřejmě psů z bezpečného parapetu okna. Nesmí chybět ani trocha pohybu ve formě honění se, skákání na škrabadlo a hra na schovávanou. No a po velké námaze přichází dopolední siesta, která se postupně mění v odpolední. Odpočinek to je přeci základ pěkného dne. A je tady čas večeře, jídla není nikdy dost. A jelikož lidské osazenstvo domácnosti je unaveno po pracovním dnu, je dobré je trochu rozproudit mírným zlobením a lumpačením, proto si nás přeci pořizovali :). Nejlepší je stejně večerní posezení na klíně u paničky, no když je tam plno tak i u páníčka. Ale je vyzkoušeno, že se na jedno křeslo vejde panička a dvě kočičky v našem případě je to cca 11 kg kočičí lásky. Samozřejmě je doporučeno sedět celý večer bez hnutí, nikdo nestojí o to se z klidného spánku budit, skákat na zem a po tom, co se panička vrátí opět hledat tu správnou polohu pro relax, to snad chápe každý.

 


11.2.2011

Spravovat naše webové stánky není vůbec jednoduché a teď nemyslím jen technickou stránku věci. Jakmile doma sednu k počítači, což je většinou večer, rozsvítím lampičku, začíná komplikace číslo jedna. Lampičku miluje Sherda a nenechá si tuhle chvílku ujít. Ono z takové lampičky je báječné teplo a pro kocoury je to super solárko... Jen pro upřesnění, Sherda má přes sedm kilo a tudíž většina stolu je pokryta kocourem :). No a druhá komplikace má jméno Nesinka, ta je drobnější, nezabere na stole tolik místa, ale umí si vybrat to SPRÁVNÉ místo. Je to asi tak deset centimetrů široká mezera mezi klávesnicí a monitorem. Odtud je skvělý výhled na pohybující se kurzor na obrazovce, který je terčem lovu. Není nad to, mít u ruky dva profíky...

 


21.1.2011

Spouštíme prezentaci naší chovatelské stanice pomocí nových webových stránek. Omlouváme se všem návštěvníkům za neúplnost stránek, které postupně plníme těmi nejdůležitějšími informacemi a nejkrásnějšími fotkami, které máme :)